واحد تحقیق و توسعه

واحد تحقیق و توسعه شرکت ارمغان چاشنی توس در سال ۱۳۸۹ با هدف انجام پروژه های کاربردی در راستای حل مشکلات واحدهای عملیاتی ، بهبود و بهینه سازی از نقطه نظر فرایندی ، زیست محیطی و همچنین ایجاد بستری مناسب برای مدیریت دانش و ارتباط متخصصین واحد های عملیاتی و  متخصصین دانشگاه ها وپژوهشگاه های کشور کار خود را به طور رسمی با دریافت پروانه تحقیق و توسعه از وزارت صنایع و معادن آغاز نمود.

فرآیند کار واحد تحقیق و توسعه با ایده برای تولید یک محصول جدید یا افزودن ویژگی خاصی در یک محصول آغاز می‌شود. در ابتدا برای فرآیند فرموله کردن محصولات یک فاز مطالعاتی بنیادی بر روی فرمولاسیون، مواد اولیه، اقلام بسته‌بندی، شیوه‌های ارزیابی کارآیی و کلینیکی محصول و غیره انجام می‌شود. در مرحله بعد با ساخت نمونه های متعدد و بررسی آنها محصول منطبق با خواسته‌ها و استانداردهای ازپیش تعریف شده بدست می آید.

محصول تهیه شده بایستی کیفیت و کارآیی مورد انتظار را برآورده سازد همچنین عاری از هرگونه عوارض جانبی برای مصرف‌ کننده باشد. برای رسیدن به کیفیت و اطمینان یاد شده که در بسیاری از موارد رودرروی یکدیگر قرار می‌گیرند، تخصص، تجربه و انجام تست‌های گوناگون آزمایشگاهی الزامی است. واحد تحقیق وتوسعه آرشیا با ساخت فرمول‌های متعدد و انجام ارزیابی‌های گوناگون این کار را انجام می دهد. تعدادی نمونه با فرمول بهینه و نهایی شده که مورد تایید متخصصین بخش قرار گرفته است به بخش تحقیق در بازار ارجاع داده شده تا نظر مصرف‌ کننده‌های نهایی نیز جمع‌آوری شود. این نظرات به شیوه آماری توسط بخش تحقیق در بازار تحلیل شده و در تعامل با بخش تحقیق و توسعه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. دراین راستا سعی می‌شود مطابق نظرات آماری مصرف‌کنندگان، اصلاحات مورد نیاز بر روی فرمولاسیون انجام شود. پس از اطمینان از برآورده شدن سلامت محصول همین فرآیند برای ارزیابی طیف متنوعی از طعم ها انجام می‌گیرد. با ورود محصول به بازار بخش تحقیقات همچنان به حمایت از محصول ادامه می دهد. در این راستا با جمع‌آوری اطلاعات تحلیل شده بازخوردی در بازار، فعالیت خود را برای هرچه بهینه‌تر کردن و افزایش کیفیت محصول مطابق با نظر مشتریان متمرکز می‌کند.

 

بخش تحقیق و توسعه گروه کارخانه جات زیتون آرشیا در چارچوب استانداردهای ایزو ۲۲۰۰۰ تمامی داده‌ها و گزارش‌های فرآیند پروژه‌ها را ثبت و تحلیل و پایش می‌نماید. ثبت و تحلیل داده‌ها در بهبود روند فرآیندهای کلی و نیز بهبود کیفی محصولات در راستای مشعوف نمودن مشتریان محترم بسیار مفید واقع می‌شود.

در سایه تلاشهای بخش تحقیق وتوسعه افتخارات ارزشمندی بدست آمد که به تعدادی از آنها اشاره می شود :

–     فرایند حذف تلخی زیتون با استفاده از آب دریای شمال

–     انجام طرح تحقیقاتی با عنوان بررسی خواص آنتی باکتریال عصاره برگ زیتون در کاهش آلودگی میکروبی محصول پرورده ۷۵ گرمی- درحال انجام

–     استفاده از آرد هسته زیتون در تهیه نان ( طرح تحقیقاتی سازمان غله استان)- در حال انجام

–     استفاده هسته زیتون در خوراک دام

–     استفاده از خمیر هسته زیتون در صنعت کارتن و مقواسازی

–     حذف ترکیبات فنلی و رنگ بری پساب حاصل از زیتون با استفاده از فرایند الکتروشیمیایی( طرح تحقیقاتی مشترک با پژوهشکده صنایع غذایی)- در حال انجام

تنوع و نوآوری در محصول

-—        تهیه دمنوش برگ زیتون

—-         تولید عرق برگ زیتون

—-        تولید عسل زیتون

—-        تولید سس کچاب و سس خردل با استفاده از پوره زیتون

—-        تولید کره زیتون با استفاده از پوره و روغن زیتون به منظور افزایش خواص سلامت زای کره

کشت وصنعت

با توجه به استراتژی پلان پنج ساله شرکت و ایجاد باغ های زیتون در کنار صنعت بعنوان یک منبع استراتژیک مواد اولیه یکی از ماموریتهای شرکت ارمغان چاشنی طوس دریافت زمین ،تسطیح و نهال کاری زیتون در نقاط مناسب کشت این درخت تبیین گردیده که در این راستا اقدامات مفید پژوهشی فراوانی با کمک دو آزمایشگاه معتبر خاک در اسپانیا و یونان انجام پذیرفته است که در نهایت دو نقطه در استان گلستان و قزوین مناسب کشت تشخیص داده شد.

© All Right Reserved arshiaolive.com . Design by AFARID .